kültür sanat

KAAN SEKBAN’DAN İLGİ ÇEKİCİ BİR HİKAYE “KÜÇÜK ÜNLÜ UYUMU”

On yıllık bankacılık kariyerinden sonra adımını attığı sahnelerde beş yılı geride bırakan Kaan Sekban, bu süreçte dolaştığı şov dünyasına dair kışkırtıcı bir okumaya davet sunuyor. Bu muzip ve eğlenceli anlatıda yazarın yolunun kesiştiği “büyük” ve “küçük” pek çok ünlü de kendisine yer buluyor.

Sahnedeki başarısını yazarlık alanına da taşıyan Kaan Sekban, şov dünyasında geçen beş yılının perde arkasını aktardığı Küçük Ünlü Uyumunda, kendi çocukluğuna dair anekdotlarla da zengin ve sürükleyici bir anlatı sunuyor. Kendine has üslubuyla eğlence dünyasının panoramasını sunan Sekban, “ünlü” denilen insan türünün hususiyetlerine ne derken aslında ne demek istediğine dair de bol kahkahalı ve kışkırtıcı satırlar kaleme alıyor.

90’ların sonu ve 2000’lerin başına tesadüf eden çocukluk ve ilk gençlik yıllarında aklı hep sahnede ya da beyaz camda olan Kaan Sekban, kurumsal yaşamın ardından hayallerini gerçekleştirdikten sonra büyük mutluluklar ve tatmin duyguları tadarken, derin hayal kırıklıkları da yaşıyor. İşte bu sıra dışı yaşamın toptan bir muhasebesini son derece eğlenceli bir üslupla anlatan Küçük Ünlü Uyumu, Sekban’ın öyküsünün fonunda bir ülkenin ve milyonlarca insanın hikâyesini de okura sunuyor.

“Türkiye’de ünlü olmanın kriterler” ve “ünlü türleri” gibi muzip sınıflandırmalarla zenginleşen Küçük Ünlü Uyumu, İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurla buluşmaya hazırlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı