İzmir Gündemi

İş adamı Abidin Necimoğlu hayatını kaybetti

İzmir'de yaşayan ünlü iş adamlarından Mardinli Abidin Necimoğlu yaşamını yitirdi. Uzun süredir Alzheimer tedavisi gören Necimoğlu'nun ölümü yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

İzmir’de bir zamanlar adından sıkça söz ettiren, tanınmış siyasetçiler eski DYP ve İYİ Partili Yıldırım Ulupınar ile AK Parti eski Milletvekili Necip Kalkan’ın dünürü, Altay eski yöneticisi Eyyüp Necimoğlu ve Türkiye Tenis Federasyonu yöneticisi Bülent Necimoğlu’nun babası Abidin Necimoğlu vefat etti.
Mardin’in Derik, Mazıdağı ve Kızıltepe’de yaşayan Rutan Aşiretinin bir mensubu olan Abidin Necimoğlu, yıllar önce yaşanan olay nedeniyle geldiği İzmir’de kaldı, çocuklarını burada yetiştirdi. HDP’li Ahmet Türk’ün mensubu olduğu aşiretle kan davası olan, sonra bu olayı barış yemeğiyle sonlandıran Necimoğlu şirketler Grubu’nun kurucusu Abidin Necimoğlu, yardımseverliğiyle de tanınıyordu.
AK Parti İzmir eski Milletvekili Necip Kalkan’ın dünürü de olan Necimoğlu, sağlık sorunları nedeniyle işlerini oğullarını devretmişti. İleri yaşa bağlı alzheimer tedavisi gören Necimoğlu, Menderes İlçesi’ndeki aile çiftliğinde yaşıyordu. Necimoğlu, Medikal Park Hastanesi’nde hayatını kaybederken
CENAZESİ 02.07.2020 GÜNÜ KALDIRILACAK
Edinilen bilgiye göre Necimoğlu’nun cenazesi 02.07.2020(Perşembe) günü Narlıdere Merkez Camii’nden öğle namazına müteakip kaldırılarak Narlıdere Aşağı Mezarlığı’na defnedilecek.

HABER : ALİCAN MERCAN

Etiketler
Daha Fazla Göster

Alican Mercan

Ege Time Dergisi imtiyaz Sahibi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı