Köşe Yazıları

KADIN VE KADIN

Kadın ve kadın sanki hepinizde farklı çağrışımlar uyandıran bir başlık.

Evet, bence tam yerinde bir konu kadın ve kadın. Kadın; seven, koruyan, okşayan, veren, huzur kaynağı, dert ortağı, güçlü bir yürek ve büyük bir liman. Kadın zarafet ve letafetin yansıması, belki de kaynağı, simasına bakınca huzur veren..

Gönlüne girince cenneti andıran.. Kadını anlatırken başlıktaki ilk kadını anlatıyorum.

Anlattığım bu kadın, tabiri caizse “dünyada hatta ötelerdeki cennetin kendisi.” Gülünce gülümseten, dokununca titreten muhteşem bir varlık. Kadın evinde çiçek, erkeğinin yanında onun diğer yarısı.

Elbette anne, öğretmen, çocuklarını -eğer isterse- baba sevdalısı yapacak kadar etkin. Kocası için vazgeçilmez bir aşk. Gözyaşları hep bir dua ve metanetin sarp kalesi..

Başlıktaki ikinci kadını veya erkeği anlatmak dahi istemiyorum. Sadece hayatı zindana çeviren bir canlı dersem güzel düşünceleri zedelemiş olurum.

Elbette anlaşamadığımız her kadın böyle değildir. Belkide ikinci kadın bahçesini bulamamış bir gül. Dengine ulaşamamış, bir türlü anlaşılamamış nadide bir eserdir. Dua ile yakarırım “Allahım her insana bütünün diğer yarısı olacak sevdalar nasip etsin.

” Denginizi bulamadıysanız birbirinize ya sabır gösterin, uzlaşma ve sevmenin yollarını arayın ya da sessizce, incitmeden kırmadan, nefret etmeden, ettirmeden tatlı anılar bırakarak uzaklaşın.

Her insan mutlu olmayı hak eder. Yeter ki dinlemeyi ve güzel sözleri seçebilelim.
Siz ne dersiniz sevgili okurlar..?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı