Köşe Yazıları

MİNİK KAHRAMANLAR GELİYOR!

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim vakfı, kurulduğu 1998 yılından itibaren lösemili çocuklarımıza umut, sağlık ve eğitim sağlanmasının yanısıra unutamayacakları, hayatlarında derin izler bırakacak mutluluklar da yaşatmaya devam ediyor. 

Bu güzel ve çok değerli vakıf ile benim yolum da ilk kez 2012 yılında kesişti. O zamanlar içinde bulunduğum dernek ile birlikte minik kahramanlarımızı Londrada ağırlamanın, onlarla birlikte Londrada turist olup dolaşmanın, o miniklerin gözlerindeki parlak mutluluğu görmenin ayrıcalığını yaşadım.
Minicik bedenleri lösemi ile savaşmış ve Lösev vakfının destekleri ile tedavilerini tamamlamış minik kahramanlar Londra’ya moral ziyaretine gelmişlerdi. Türkiye’nin değişik illerinden gelen, belki de o 10-13 yıllık ömürlerinde İstanbul’u dahi görmemiş olan minikler dünyanın en güzel ve en önemli şehirlerinden birindeydiler. O kadar tatlılar, hayat dolu ve heyecan içindeydiler ki. Onlarla birlikte bu unutamayacakları, rüya gibi bir kaç günü birlikte geçirmek gerçekten çok özeldi.
Ve bu uzun bir aradan sonra Lösev, tekrar Londra’ya 6 minik kahramanı getiriyor. Aylar öncesinden başlayan hazırlıklar, vize işlemleri, otel ve uçak biletleri, sponsor arayışları derken Eylülde planlanan gezi biraz gecikme ile bu ay sonu gerçekleşiyor.
Geçirdikleri zor ve azimli savaştan galip çıkan minik kahramanlar 26-30 Ekim tarihleri arasında Londrada olacaklar. Kendileri için çok güzel, dolu dolu bir program yapıldı bile. Hayaller şehri diye tanımladıkları Londra’da bir çok tarihi ve turistik yerleri ziyaret etmenin yanında Büyükelçiliğimizde   düzenlenen Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl kutlama resepsiyonuna da katılacaklar.
Miniklerin heyecanını, kurdukları hayalleri ve yaşadıkları mutlulukları hayal bile edemiyorum. Bizler de burada onları heyecan ile bekliyoruz. Hazırlıklar tam gaz heyecanla devam ediyor.
Lösev iyi ki var, iyi ki Lösev gönüllüleri var.
Sizlerde maddi ya da manevi destekte bulunmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bağış linkini de aşağıya ekliyorum.
Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.
Daha Fazla Göster

İlkgül Karaca

Gazeteci / Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı