kültür sanat

ÖDÜLLÜ YAZARDAN 7. KİTAP

Ödüllü yazar ve şair Betül Fırat'ın yeni kitabı çıktı. Öykü türünde kaleme aldığı “Öykü Muhiti” adlı kitap OD Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı.

Edebiyat alanında üretmeye devam eden yazar Betül Fırat; “Heybemden Dökülen Öyküler” , “Siyah Şapkalı Adam”, “Derin Mevzu Konuşacaklarımız Var” , “Kayıp Lapis Lazuli” kitaplarını yayınladı. Şimdi de 7. Kitabı  “Öykü Muhiti” kitabıyla okucuyla buluşuyor.

Kitaplarının yoğun ilgi görmesinden dolayı sevinçli olduğunu vurgulayan Fırat, “Günümüzde çok güzel bir okur kitlesi bulunmakta. Her okuduğunu ayrı ayrı değerlendirip irdeleyen okurların eserlerime yoğun ilgi göstermeleri ve beğenmeleri yönünde geri dönüş sağlamaları paha biçilemez bir duygu. Şu anda üzerinde çalıştığım macera, polisiye ve mistik romanlarımın hazırlıkları sürüyor; onları da zamanla okurla buluşturmaya çalışıyorum.” diye konuştu.

Her Hayat Ayrı Hikayedir

Yeni çıkan kitapları hakkında bilgi veren Fırat, ” Her hayat ayrı bir hikâyedir. Her akıl da ayrı öyküler üretebilir. Tamamıyla kurgudan oluşan öykülerde her konuda samimiyeti bulmanızı dilerim. Karakterler genelde hayali olsa da bazen iyi bir dost bazen de anılası bir arkadaş olabiliyor. Öykülerin kendine has olması da özel bir tercih. Yaşanmamış olsa da yaşanmayacak olsa da kıssadan hisse alınması önem arz eder. Öyküler kısa kesitler olmasına rağmen dolu dolu geçirmek içindir zamanı. Umarım vaktinizi iyi değerlendirmek için vesile olabilirim. Keyifli okumalar dilerim ” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı