Röportajlar

RİO HAİR İLE SAÇLARA SİHİRLİ DOKUNUŞ

İzmir’de yapılan bir ankette aldığı oylar ile “İzmir’in en iyi berberi” seçilen, Rio Hair kaliteli ve temiz hizmet ile müşterilerinin takdirini topluyor. Rio Hair’in müşterileri arasında ünlü sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz başta olmak üzere Aytaç Kara, Musa Çağıran, Adem Büyük gibi birçok milli futbolcu yer alıyor.

Berber İsa Gökdemir ve eski profesyonel futbolcu Recep Güler’in beraber kurduğu Rio Hair, yeni yeri olan Folkart Time ’da müşterilerine hizmet vermeye başladı. Yaklaşık dört aydır burada hizmet veren salon; spor, sanat ve iş dünyası camiasından birçok ünlü ismi ağırlarken gelen müşteriler de memnuniyetlerini dile getiriyor.

Rio Hair’in finans işlerinden sorumlu ortağı Recep Güler, “İsa abi benim futbolculuk dönemimden tanıdığım bir berberdi. O dönemlerde tıraş olmaya hep İsa abiye gelirdim. Bir gün tıraş esnasında bu işi beraber yapma kararı aldık” dedi. Önceden salonlarının küçükparkta hizmet verdiğini belirten Güler, daha kaliteli ve nezih bir ortama taşındıklarını sanat ve spor camiası başta olmak üzere her kesimden müşterilerinin olduğunu vurguladı.

“BİR SALONDAN DAHA FAZLASI VAR BURADA”

Müşterilerine tıraş süresinden daha fazla vakit ayırdıklarını vurgulayan Güler, “Bir salondan daha fazlası var burada. Mesela tıraş yarım saat sürüyorsa bir saat de burada aile havasında olacak şekilde aktiviteler yapıyoruz. Buraya sadece tıraş olmaya gelmiyor müşteriler. Tıraş olduktan sonra ertesi gün gelip saatlerce oturan arkadaşlarımız var” dedi. Randevu sistemi ile çalıştıklarını ifade eden Rio Hair’in ortaklarından Recep Güler, geniş bir kitleye samimiyetle hitap ettiklerine dikkat çekti.

Milli takımdaki futbolcuları tıraş etme süreçlerine de değinen Güler, şunları söyledi:

“Eski milli futbolcu Olcan Adın yaklaşık 6 senedir burada tıraş oluyor. Bir gün Olcan Adın milli takımın maçına çıkacaktı. Buraya gelip tıraş olma zamanı olmadığı için İsa abi buradan İstanbul’a tıraş etmeye gitti. O zaman Olcan Adın’ı tıraş ettikten sonra diğer oyuncular da kaliteyi ve farkı görüp tıraş olmaya başladı. O şekilde bir talep oldu. Merak edip gelenler oluyor. Tıraştan sonra da beğenip gelmeye devam ediyorlar. Çünkü bu hizmetin karşılığını fazlasıyla alıyorlar. Birçok cilt bakımı ikramlarımız oluyor. Masajına kadar düşünüyoruz. Tamamen gelenleri memnun etmeye yönelik hizmet veriyoruz”

Salonlarında alanında uzman yedi kişi çalıştığını belirten Güler, “Normal bir berbere gittiğinizde hemen tıraşı olup çıkarsınız. Ama burada öyle değil. Gelen misafirlerimize yemek, çay, kahve ikram edilir. Randevu saatine hazırlanır ve özel bakımı yapılır” dedi.

“ŞUBELEŞME ADINA YENİ PROJELERİMİZ OLACAK”

Gelen talepten dolayı şu an ki salonlarının yetersiz kaldığını söyleyen Recep Güler, pandemiden sonra şubeleşme projelerini uygulamaya koyacaklarını vurguladı. Güler, yurtdışından gelen birçok müşterilerinin olduğuna dikkat çekerken, ileride Alaçatı’ya gidip haftanın belli günlerinde müşterilerine hizmet vereceklerinin müjdesini verdi. Recep Güler şunları kaydetti: “Halkımız buraya gelip tıraş olduğunda sağına baktığında sanatçı, sporcu ile beraber tıraş olabiliyor. Onlarla buraya geldiğinde aynı masada oturup çay kahve içip sohbet edebiliyor. Bunlar onlar için farklı güzellikte bir durum oluyor. Hijyen anlamında kullandığımız aletlerin hepsi de kaliteli ve sürekli dezenfekte ediliyor. İzmir’de düzenlenen en iyi berber anketine katıldık. Her salondan birer tane resim istediler. Yapılan ankete göre en iyisi seçildik. Bu kadar her kesimden vatandaşımıza kaliteli hizmet verebilen başka yer yok. Ege bölgesinin çevresinden özellikle Aydın, Balıkesir gibi çevre illerden de gelen vatandaşlarımız oluyor.”

Rio Hair’in kurucu ortaklarından olan ve 29 yıllık tecrübesini müşterilerine aktarmaya çalışan berber İsa Gökdemir ise bugünlere gelebilmek adına çok çalıştıklarını söyledi. Berber Gökdemir, “Kimseye bir yanlış yapmadan insanlarla ilişkilerimizi iyi tutmaya çalıştık. Herkese eşit davranıp aynı hizmeti vermeye çalıştık. İşimizi samimiyetle yaptığımız için sevenlerimiz çok oldu” dedi. Gökdemir şunları söyledi: “Yapılan anketlerde birinci olmamız emeklerimizin sonucu. Burasını açalı dört ay oldu. Pandemiden dolayı bir sene ara verdikten sonra yeniden başladık. Böyle bir sistem kurup onu oturtmaya çalışmak herkese nasip olmaz. Tecrübe ile beraber bunları inşa ettik. Hiçbir takımın taraftarı olmadık. Her gelen futbolcu ile aramızı iyi tuttuk”

“HİJYENDEN TAVİZ VERMİYORUZ”

Salonda kullandıkları makineler ile ilgili de konuşan berber Gökdemir, makine tarakları ve usturalarının özel hazırladıkları bir solüsyonun içinde beklediğini, örtü gibi malzemelerin ise tek kullanımlık olduğuna dikkat çekti. Tıraştan sonra kullandıkları sprey, jöle, vaks gibi ürünlerin dünyada bilinen markalar olduğunu söyleyen tecrübeli berber şunları kaydetti: “Hizmet ve müşteri anlamında daha da ilerisini hayal ediyorum. Salon olarak belli bir amacımız var. Güzel hizmetlerde bulunup daha çok servisi yakalamak istiyoruz. Bu alanda örnek olmak istiyoruz. Daha öğrenecek çok şeyimiz var.”

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı