Ekonomi Haberleri

Nutanix’in Yeni CEO’su Rajiv Ramaswami Oldu

Endüstrinin Deneyimli İsmi, Bulut Altyapısındaki Uzmanlığını ve Operasyonel Mükemmellik Geçmişini Nutanix’e Taşıyor

Özel bulut, karma ve çoklu bulut bilişimin lideri Nutanix (NASDAQ: NTNX), 9 Aralık 2020 Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu tarafından Rajiv Ramaswami’nin Başkan ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandığını duyurdu. Ramaswami 14 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren Yönetim Kurulu üyeleri arasında da yer alacak. Ramaswami, daha önce yerine bir halef atanmasının ardından emekli olmayı planladığını açıklayan Nutanix CEO’su ve kurucu ortağı Dheeraj Pandey’in yerini alacak.

Ramaswami, IBM’de kariyerine başladıktan sonra VMware, Broadcom, Cisco ve Nortel gibi sektör liderlerinde üst düzey yönetici rolleri üstlenen, deneyimli bir teknoloji sektörü yöneticisi. Bulut hizmetleri, yazılım ve ağ altyapısına yönelik iş kurma ve ölçeklendirme konusunda 30 yılı aşkın başarılı bir geçmişe sahip. Ramaswami, VMware’deki Ürün ve Bulut Hizmetleri Baş İşletme Sorumlusu olarak sürdürdüğü son görevinde, VMware’in ürün ve hizmet portföyünün yönetimini üstlenen isimler arasında yer aldı. Görev süresi boyunca Ramaswami, önemli satın alma işlemlerine öncülük ederek VMware’in abonelik ve SaaS modeline dönüşümünde kilit rol oynadı.

Nutanix Bağımsız Baş Direktörü Sohaib Abbasi, “Rajiv, yüksek büyüme oranına sahip bir ürün ve hizmet portföyü sunma geçmişine sahip başarılı bir lider” dedi. “Kendisi CEO adaylarımız arasında operasyonel disiplin, iş zekası, teknoloji vizyonu ve kapsayıcı liderlik becerilerinin nadir kombinasyonuyla öne çıktı. Yetenekli Nutanix ekibi, Rajiv’in liderliğinde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak, verimliliği artırmak ve yeni hibrit bulut altyapısı kategorisinde liderliği perçinlemek için çalışacak.”

Ramaswami, “Şirketleri ve sektörü dönüştüren böyle bir dönemde Nutanix’e katıldığım için çok heyecanlıyım” dedi. “Nutanix’i zorlu bir rakip olmanın yanı sıra, hiper bütünleşik altyapı çözümlerinde öncü ve bulut yazılımında lider bir şirket olarak uzun süre takdir ettim. Yönetim kurulu, yönetim ekibi ve dünya çapında 6000’den fazla yetenekli Nutanix çalışanıyla yakın bir şekilde çalışarak, Nutanix’in sürekli yeniliğe, işbirliğine ve müşteri memnuniyetine dayalı temellerini sağlamlaştıracağız. Birlikte önümüzdeki önemli fırsatlardan yararlanacak ve şirketin bir sonraki büyüme ve değer yaratma aşamasına hizmet edeceğiz.”

Nutanix’in Kurucu Ortağı Dheeraj Pandey, “Rajiv, doğru zamanda doğru bir lider” dedi. “Geleceğe yönelik bir iş modeli, sadık ve genişleyen bir müşteri tabanı ve güçlü bir teknoloji portföyüne sahip olan bu inanılmaz ekibe Rajiv’in liderlik etmesini dört gözle bekliyorum. Basit, güvenli ve kusursuz değerlere sahip olan bu şirketin önümüzdeki 10 yılını iyi izleyin. Kişisel bir not olarak, Nutanix çalışanlarıyla yakın işbirliği içinde çalışarak müşterilerimize ve ortaklarımıza hizmet etmenin benim için bir ayrıcalık olduğunu ifade etmek istiyorum.”

Dheeraj Pandey, Nutanix’in Yıllık Hissedarlar Toplantısında sürekliliği sağlamak için 14 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren Yönetim Kurulu’ndan istifa edecek.

Rajiv Ramaswami Hakkında

Nutanix’e katılmadan önce Ramaswami, VMware’de Ürün ve Bulut Hizmetlerinden Sorumlu Operasyon Direktörü olarak görev yapıyordu. Bu görevinden önce VMware’in en hızlı büyüyen birimlerinden olan Ağ ve Güvenlik işini İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü unvanıyla yönetti. Ramaswami, VMware’e katılmadan önce Broadcom’un İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Altyapı ve Ağ Oluşturma Bölümü Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu görevi sırasında Broadcom’u veri merkezi, işletme ve taşıyıcı ağlarında lider konuma yerleştirdi. Cisco’da Genel Müdür pozisyonlarında anahtarlama, veri merkezi, depolama ve optik ağlar alanlarında milyarlarca dolarlık ürün hattına liderlik etti. Kariyerinin başlarında Nortel, Tellabs ve IBM’de çeşitli liderlik pozisyonlarında yer aldı.

Ramaswami, Elektrik Mühendisliği lisans eğitimini Madras Hindistan Teknoloji Enstitüsünde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında aldı. Ramaswami Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) bursiyeri ve çoğu optik ağlar üzerine 36 patente sahip.

Nutanix hakkında

Bulut yazılımlarında global lider ve hiper bütünleşik altyapı çözümlerinde öncü olan Nutanix, bilişim teknolojileri her yerde görünmez kılıyor. Tüm dünyada şirketler Nutanix yazılımlarını kullanarak, kendi özel, hibrit ve çok platformlu bulut ortamlarında istedikleri uygulamaları istedikleri konumda ve istedikleri ölçekte tek bir platform üzerinden yönetebiliyor. Daha fazla bilgi için www.nutanix.com adresini ziyaret edebilir, @nutanix Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

© 2020 Nutanix, Inc. Tüm hakları saklıdır. Nutanix, Nutanix logosu ve burada adı geçen tüm Nutanix ürün ve hizmetlerinin adları, Birleşik Devletler ve diğer ülkelerde Nutanix, Inc.’in tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Adı geçen diğer tüm marka isimleri yalnızca tanımlama amaçlıdır ve ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

İleriye Dönük Beyanlar

Bu basın bülteni, Nutanix.com’un bir parçası olmayan harici web sitelerine bağlantılar içerebilir. Nutanix, bu siteleri kontrol etmez ve herhangi bir harici sitenin içeriği veya doğruluğuyla ilgili tüm sorumluluğu reddeder. Harici bir siteye bağlantı vermemiz, bu tür bir sitedeki herhangi bir içeriğin onaylanması şeklinde değerlendirilmemelidir. Bu açıklama, geçmişe dönük bir gerçeği yansıtmayan, bunun yerine mevcut beklentilerimize, ileriyle dönük tahminlerimize ve inançlarımıza dayalı açık ve zımni beyanlar içerebilir. Bu tür ifadelerin doğruluğu risklere ve belirsizliklere tabidir, kontrolümüz dışında olabilecekler de dahil olmak üzere gelecekteki olaylara bağlıdır ve gerçek sonuçlar, bu tür ifadelerde öngörülen veya ima edilenlerden maddi ve olumsuz farklılıklar içerebilir. Burada yer alan herhangi bir ileriye dönük beyan, yalnızca bu tarihten itibaren geçerlidir ve yasaların gerektirdiği durumlar haricinde, bu tür ileriye dönük ifadeleri sonraki olayları veya koşulları yansıtacak şekilde güncelleme veya başka şekilde revize etme yükümlülüğümüz yoktur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı